Jestliže lze leckde mezi podlahovými materiály vysledovat trend nahrazování přírodních materiálů umělými, dřevěné parkety jsou výjimkou. Dřevo vždy bylo a vždy bude obecně nejoblíbenější podlahovinou. Zejména dřevěné parkety si díky svým skvělým vlastnostem získávají čím dál více lidí.


 

Dřevěné parkety – skvělé spojení praktičnosti a stylu

Dřevěné parkety (vlysy) se jako podlahovina osvědčily napříč staletími. Podlahy z parket jsou elegantní, praktické a nabízí neomezené možnosti provedení.

podlaha z parket

Dřevěné parkety a vlysy jsou vhodné do téměř jakéhokoliv interiéru. Většina zákazníků volí parkety kvůli nižší ceně parketové podlahy oproti masívním dřevěným podahám, avšak klasické parkety mají ve srovnání s masívními podlahami spousty dalších výhod, jako např. vyšší odolnost a menší náklady na údržbu. Jejich pokládka je rychlejší a životnost podlahy z parket je mnohdy o desetiletí delší.

Podlahy z dřevěných parket lze snadno renovovat a tak prodloužit životnost a nový vzhled o desítky let. Renovace parket je osvědčený způsob, jak lze dlouhodobě udržovat parketové podlahy ve výborném stavu prakticky neomezenou dobu. Všechny zde nabízené parkety mají kvalitní povrchovou úpravu buď UV zářením tvrzeným lakem nebo olejem.


 

Nabízíme dřevěné parkety těchto výrobců

Steirer parket je německý výrobce dřevěných podlah.

 

Jak optimální využití zdrojů, tak i výlučné používání absolutně ekologických postupů v každém kroku výrobního procesu patří k základním principům společnosti Schaucher Holzindustrie GmbH. Díky tomu dokáže tato tradiční rodinná firma učinit z každé podlahy Steirer Parkett výrobek vynikající kvality. Plná funkčnost každé dřevěné podlahy Steirer Parkett je zaručena po dobu 30 let.

  
NarowoodDřevěné vícevrstevné podlahy

 

jsou navrženy tak, aby splňovaly veškeré požadavky na kvalitní dřevěnou podlahu. Díky spojům Uniclick je pokládka maximálně přesná a rychlá. Vrstva parafínu navíc odstraňuje vrzání při chůzi. Narowood vyrábí podlahy zásadně z přírodních materiálů a rozdělením podlahy do více vrstev výrazně zmenšuje deformace vzniklé vlhkým prostředím. Díky své nízké konstrukční výšce jsou vemi vhodné pro kombinaci s podlahovým topením.

  
APIA

 

Český výrobce kazetových parket a kazetové mozaiky. Kazetové parkety lze skládat do nádherných vzorů a vytvářet tak mozaiky ve stylu, známém jako zámecké parkety anebo mozaikové podlahy.


Různá provedení dřevěných parketových podlah

Podlahy z parket lze položit nejrůznějšími způsoby. To je hlavní výhoda parketových podlah – i při zakoupení stejného druhu parket může parketová podlaha vypadat v každé místnosti bytu jinak.

zámecké parkety

Fantazii se zde meze nekladou a tak vedle tradičních rybinových a příčných vzorů lze kombinovat různé dřeviny a velikosti lamel a vytvřit tak unikátní stylovou podlahu dle Vašeho gusta. Delikatesou mezi dřevěnými podlahami jsou mozaikové parkety vytvořené na míru a zámecké parkety (mozaikové parkety ). Přestože jsou výrazně dražší než běžné parketové vlysy, jejich obliba stoupá.

Výhody dřevěné parketové podlahy

  • vyšší odolnost než u podlahy z masívu
  • nižší cena než u masívních podlah
  • minimalizace odpadu
  • snadná renovace broušením a lakováním
  • možnost skládání parket do mozaiky

Odborná pokládka parket je předpokladem správné funkce parketové podlahy

Dřevěné parkety a vlysy jsou velmi lukrativní podlahovinou avšak pouze při správně provedené pokládce. Zásadním požadavkem správně položených parket a jejich funkce je naprosto rovný podklad. Při nerovnostech převyšujících 2mm začne parketová podlaha brzy vrzat a mezi parketami vznikají skuliny, kudy může protéct voda a podlaha by se tímto zdeformovala.

pokládání parketových podlah

Pokládka parket svépomocí velmi často končívá znehodnocenou podlahou, která nesplňuje požadované vlastnosti.

Proto je velmi důležité aby pokládku provedli odborní podlaháři !!! Zaručíte si tak podlahu, která Vám vydrží celý život.

Důležité je rovněž dbát na výběr materiálu. Na trhu se objevuje mnoho druhů podlahových parket, u nichž často není zaručena stejnorodost materiálu, jeho kvalita a tvarová jednotnost. Naši podlaháři Vám rádi poradí s výběrem vhodné dřeviny i možnostech pokládky dřevěných parket.


print
Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /var/www/imao/podlahy-koberce.com/home/www/wp-includes/functions.php on line 5373 Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /var/www/imao/podlahy-koberce.com/home/www/wp-includes/functions.php on line 5373