Jak opravit poškozené PVC

Autor Administrator (admin) na 07.01.2014
Poradna >>

Oprava PVC podlahy

Starší PVC podlahy, ale i nové typy, které se vyrábějí v široké škále barev a dezénů, některé s izolační vrstvou na rubové ploše, jsou a stále budou součástí různých interiérů. Pokud se povlak dostatečně nezatlačil do naneseného lepidla, může pod podlahou vzniknout bublina, která kazí vzhled celé plochy. Kousek PVC podlahy se může například nevhodnou manipulací s nábytkem vytrhnout. Co s poškozeným PVC?

Bublina na podlaze z PVC

  • Zkuste v místě bubliny vstříknout pomocí injekční stříkačky pod povlak lepidlo a opravované místo zatížit.
  • Pokud nepomůže injekce lepidla a bublina nemizí, přichází ke slovu ostrý nůž. Bublinu prořízněte křížem a pak dlátem pečlivě odškrabejte staré lepidlo od podkladu. Naneste nové lepidlo, po odpaření rozpouštědla vtiskněte cípy rozříznutého PVC do lepidla a na celou nově nalepenou plochu položte prkénko, které na tři dny zatížíte.

Protržená nebo vytržená PVC podlaha

  • Když se PVC podlaha pouze protrhne, poškozené místo očistěte, naneste lepidlo a tak jako v předchozím případě na lepenou plochu přiložte prkénko a na tři dny zatěžkejte.
  • V případě vytržení PVC na postižené místo položte záplatu za zbytků stejného povlaku. Pokud je vzorovaný, dbejte na to, aby vzor navazoval na vzor neporušené části PVC. Záplata by měla přesahovat poškozené místo asi o 25 mm ze všech stran. Přes obě vrstvy PVC vyřízněte ostrým nožem čtverec, odtrhněte starý poškozený kousek krytiny a opět podklad očistěte. Pak podklad natřete lepidlem a vlepte záplatu, kterou opět zatížíte.

Pokud je poškození podlahy rozsáhlejší, nevyhnete se bohužel stržení původní PVC podlahy a jejího nahrazení novou podlahovinou. V tom případě doporučujeme využít služeb zručných podlahářů, kteří PVC kvalitně a profesionálně položí.

Poslední změna: 13.01.2014 na 13:32:51

Zpět

print