Korkové podlahy – pohodlí, ticho, teplo, příroda …


 Bývaly doby, kdy byly korkové podlahy považovány za obyčejné, levné materiály „do předsíně“. Dnes, kdy je trh zasycen syntetickými materiály, posunuly se přírodní korkové podlahy (stejně jako dřevěné podlahy nebo dříve zatracované parkety z přírodního dřeva) do třídy luxusních podlahovin, které lze v domácnostech zahlédnout spíše výjimečně.

Korkové podlahy

Podlahy vyrobené z korkového dubu Quersus Suber, rostoucího v Portugalsku, Korsice, Sardinii, v Itálii a severní Africe, mají téměř nekonečnou životnost. Nejen že se neošlapávají a časem nepropadají či nedegradují, ale navíc je chůze po nich velmi příjemná a každý kdo se někdy prošel po korkové podlaze si jistě vybaví pocit lehkosti, tepla a tichých kroků. Korkové podlahy mají vynikající tepelně a zvukově izolační schopnosti, vynikají pružností a stlačitelností, pohyb osob po místnosti téměř neslyšíte a šetříte své klouby. Díky své nenasákavosti, omývatelnosti a odolnosti proti vzniku plísní považujeme korek za vysoce hygienickou podlahovou krytinu.

Korkové podlahy prověřených výrobců

Vybrali jsme pro Vás nabídku korkových podlah prověřených značek, které naše podlahářství pokládají u zákazníků již mnoho let a mají s nimi tedy nejlepší zkušenosti. U každého výrobce najdete orientační ceník korkových podlah zakomponovaný v galérii prodávaných vzorů podlahovin. Vybrané řady korkových podlah opatřené zámky lze pokládat rovněž jako plovoucí korkové podlahy bez použití lepidel.

 Korkové podlahy CorkartCORKART

Korkové podlahy Corkart jsou oblíbenou řadou podlahovin předního světového výrobce přírodního linolea a korkových podlah. Vynikají nízkou tepelnou vodivostí a vysokým útlumem krůčejového hluku (až 18 dB). Suberin jako jedna ze složek korku působí jako účinný přírodní repelent proti hmyzu. Povrchová úprava NATURAL SHIELD umožňuje umývání korkové podlahy saponáty bez jakýchkoli následků pro vzhled korku. Systém spojů UNICLICK velmi urychluje pokládku podlahy bez lepidel a jakéhokoli nářadí.

 Korkové podlahy Meister MEISTER

Rodinná firma MEISTER patří mezi špičky mezi výrobci nejen korkových podlah, a to nejen pro vysokou kvalitu výrobků, ale také pro důraz na ekologičnost výroby a šetrnosti k životnímu prostředí. Většina jejich výrobků nese prestižní ekologické označení „Blauer Engel“ . V roce 2010 vyřadila firma z nabídky všechny povrchy z tropického dřeva, jehož těžba vážně narušuje životní prostředí naší planety. Pětivrstvé lakované korkové parkety znamenají vysokou odolnost proti otěru a možnost vyššího namáhání.

 Korkové podlahy Wicanders WICANDERS

Wicanders je největší světový výrobce korkových výrobků. Jeho celosvětové působění a většinový podíl na trhu korkových podlah je důkazem kvality výrobků. Wicanders prodává korkové podlahy již od roku 1868 a za tu dobu nasbíral cenné zkušenosti s výrobními postupy. Výsledkem jeho práce je ucelená nabídka dvou řad korkových podlah : Celoplošně lepené korkové podlahy Wicanders a plovoucí korkové podlahy Wicanders.

Korkové podlahy HAROHARO

Řada plovoucích korkových podlah Corkett německého výrobce HARO je unikátní směsí přírodních materiálů a nejnovějších podlahových technologií. Povrchová úprava je nabízena v provedení robustní superlak Permadur nebo přirozený olej/vosk bioTec.  Plovoucí korkové podlahy Corkett se dodávají v parketovém provedení 3-vrstvé konstrukce, spojují se bez lepení zámkovým systémem Lock Connect.

 


Podlahy z korku v Českérepublice pokládají naše podlahářství

 Korkové plovoucí a celoplošně lepené podlahy Česká republika

Korkové podlahy PrahaKorkové podlahy v Praze a Středočeském kraji
Korkové podlahy BrnoPodlahářské služby pro Brně a Brněnský kraj, jižní Moravu
Korkové podlahy OstravaPokládka korkových podlah Ostrava a Ostravský kraj
Korkové podlahy PlzeňKorkové podlahy – lepení a pokládka, podlahářství Plzeň a Plzeňský kraj
Korkové podlahy OlomoucLepení a pokládka podlah z korku pro Olomouc a Olomoucký kraj
Korkové podlahy LiberecPodlahy z korku, pokládka korkových podlah pro Liberec a Liberecký kraj
Korkové podlahy Ústí nad LabemPokládky a opravy korkových podlah pro Ústecký kraj a severní Čechy
Korkové podlahy Karlovy VaryKorkové podlahy a podlahářské práce pro Karlovy Vary a západ Čech
Korkové podlahy Hradec KrálovéPodlahy z korku, podlahářské práce pro Hradec Králové a východní Čechy
Korkové podlahy PardubiceRenovace a pokládky korkových podlah pro Pardubice a Pardubicko
Korkové podlahy České BudějovicePodlahy a podlaháři pro České Budějovice a jižní Čechy
Korkové podlahy JihlavaPokládka korkových podlah, renovace podlah Jihlava a kraj Vysočina
Korkové podlahy ZlínMontáže podlahy z korku, podlaháři pro Zlín a Zlínský kraj

Poznámka : Všechny na této stránce uvedené podlahové materiály pokládáme jako plovoucí podlahy i jako lepené podlahy.

print