Jak opravujeme poškozené vinylové podlahy

Autor Administrator (admin) na 09.08.2016
Poradna >>

O vinylové podlaze se traduje, že vydrží téměř vše. Navíc se snadno pokládá, je pružná a vypadá velmi dobře. Ale co když se vám přeci jen přihodí nehoda, jejímž následkem bude větší poškození podlahové plochy? Pak vám nezbude, než podlahu opravit. Budete k tomu potřebovat náhradní díly a některé nástroje.

 

Při opravě vinylové podlahy se neobejdete bez náhradních dílců, lepidla, lámacího nože, hořáku a horké páječky, dláta, paličky a žehličky.

Rozhodující je rozsah poškození

Způsob opravy vinylové podlahy závisí na typu pokládky (plovoucí nebo lepená) a rozsahu poškození. V případě poškozené průhledné polyuretanové vrstvy můžete použít některou z opravných technologií, které umožňují vyplnění rýhy bez nutnosti výměny celého dílce. Pokud je poškozena potisková folie, pak je výměna dílce nutná.

 

Oprava vinylové podlahy

Abyste opravili poškozený dílec, musíte mít k dispozici díl náhradní. Důležité je, aby záplata pokryla celé zničené místo (musí být větší) a aby navazoval vzorek. Vrstvy vinylu proříznete nožem, poškozenou část vyjmete a do prostoru vložíte nový kus natřený lepidlem. Přebytky lepidla důkladně odstraňte a opravenou plochu zatižte.

 

Pokládka vinylové podlahy

Oprava lepené vinylové podlahy

Oprava samolepící či lepené vinylové podlahy je náročnější. Budete potřebovat hořák a horkou páječku. Kromě toho i notnou dávku trpělivosti a obezřetnosti. Nesmíte totiž poškodit okolní díly.

 

Poškozenou část odlepíte tak, že nadzvednete roh a obklad opatrně sloupnete. Někdy je zapotřebí dláto a palička – v takovém případě postupujte od středu ke krajům. Jakmile dílec vyjmete, odstraňte staré lepidlo. Nový dílec musíte nahřát žehličkou, aby změkl. Před nalepením zkontrolujte, zda rozměrem a potiskem odpovídá určenému místu. Nový dílec zatižte, ideálně přes položené prkno – zamezíte tak zkroucení okrajů.

 

Může se stát, že při lepení potřísníte okolní části podlahy lepidlem. Okamžitě ho odstraňte, protože po zaschnutí to už nebude možné.

 

 Opravu vinylové podlahy můžete svěřit našemu podlahářství

Netroufáte si na náročnou opravu nebo pokládku vinylové podlahy ? Nezoufejte si, od toho jsou k dispozici naši podlaháři. Provedeme Vám odbornou pokládku vinylové podlahy přesně v souladu s doporučením výrobce a s řemeslnou zručností. Obraťte se na naše nejbližší podlahářství a odbornou práci již nechejte na nás.

 

 

 

 

Poslední změna: 09.08.2016 na 10:43:42

Zpět

print