Korkové plovoucí podlahy se zámkovým spojem spojují přednosti korkových podlah s jednoduchou a rychlou pokládkou. Plovoucí korková podlaha Wicanders Jsou vhodné pro instalaci na suché, rovné a pevné podklady zejména jako je beton, dřevovláknité a dřevotřískové desky a anhydrytové potěry. Vyrábějí se převážně v tloušťkách 10 až 12 mm v provedení zámkového spoje nasouvací Corkloc a v různých variantách povrchových úprav. Od povrchové úpravy se odvíjí vlastnosti vybrané plovoucí podlahy. Každá povrchová úprava si žádá správnou údržbu a včasnou renovaci, aby se zajistila dlouhá životnost těchto podlah. Wicanders nabízí tři řady plovoucích korkových podlah, lišící se povrchovou úpravou nášlapné vrstvy korkové podlahy. Tuto vrstvu je potřeba uvážlivě zvolit podle plánované intenzity zatěžování budoucí  korkové podlahy.

 

 

3 řady plovoucích korkových podlah Wicanders

(podle povrchové úpravy nášlapné vrstvy)

 

1. Povrchová úprava – Lak Xtreme WRT

Korkové plovoucí podlahy lakované mají z výroby několik vrstev laku, tzn. že podlaha se dodává s finální povrchovou úpravou. Tyto podlahy jsou vhodné do domácností až s vysokou zátěží (zátěž 23) a do komerčních prostor s nízkou zátěží (zátěž 31). Výrobce u korkových plovoucích podlah s lakem Xtreme WRT poskytuje 15 let záruku na opotřebování povrchu při umístění v domácnostech a 5 let záruku na opotřebování povrchu při umístění v komerčních prostorách s nízkou zátěží.

 

 Lak Xtreme WRT je založený na keramických sloučeninách přátelských k životnímu prostředí. Lak se skládá z drobných keramických částeček, které chrání podlahu proti oděru a poškrábání.

 

2. Povrchová úprava – lak

Korkové plovoucí podlahy lakované jsou vhodné do domácností až s vysokou zátěží (zátěž 23) a do komerčních prostor s nízkou zátěží (zátěž 31).

 

3. Vinylová fólie a lak HPS

Tyto korkové plovoucí podlahy jsou již z výroby opatřeny povrchovou vrstvou extrémně odolné vinylové fólie silné 0,5 mm a vrstva laku HPS. Tento typ korkových podlah je vhodný do domácností s vysokou zátěží (zátěž 23), do komerčních prostor s vysokou zátěží (zátěž 33) i do průmyslových prostor se střední zátěží (zátěž 42). Výrobce u nich poskytuje 25 let záruku na opotřebování povrchu při umístění v domácnostech a 15 let záruku na opotřebování povrchu při umístění v komerčních prostorách.


 

Požádejte nezávazně o cenovou nabídku

Naše podlahářství Vám zdarma zpracuje nezávaznou cenovou nabídku na  dodání a odbornou pokládku korkové podlahy WICANDERS našimi zkušenými podlaháři kdekoli v České a Slovenské republice . Nejste-li si jistí, že jste podlahu vybrali správně, napište nám o Vašem záměru a rádi Vám s výběrem vhodné podlahy pomůžeme.

 

 

 
 

 


 

print