Podlahy pro naše zvířecí miláčky

Pokud jste majiteli některého ze čtyřnohých zvířecích miláčků a sdílíte s nimi společný prostor, je vhodné přizpůsobit byt či dům také jejich potřebám a nárokům, aby se zde mohli cítit stejně příjemně jako vy.

 

A jako ve většině případů je potřeba začít přímo od podlahy.

 

Zobrazit celý článek

Vyberte si podlahy podle typu a způsobu pokládky

Zájemci o položení nové podlahy nebo renovaci podlahy stávající mají snadnou cestu, jak dosáhnout kýženého výsledku, díky našemu řemeslnému cechu Podlahy eKomplex. Sdružuje pracovníky a řemeslníky s letitými zkušenostmi, kteří využívají pro pokládku podlah zásadně jakostní materiály s dlouhou životností. Práce je vykonávána za využití moderní techniky s ohledem na pečlivost a absolutní kvalitu.

Zobrazit celý článek

Jak opravujeme poškozené vinylové podlahy

 O vinylové podlaze se traduje, že vydrží téměř vše. Navíc se snadno pokládá, je pružná a vypadá velmi dobře. Ale co když se vám přeci jen přihodí nehoda, jejímž následkem bude větší poškození podlahové plochy? Pak vám nezbude, než podlahu opravit. Budete k tomu potřebovat náhradní díly a některé nástroje.

Zobrazit celý článek

Podlahové krytiny do dětských pokojů

Vybrat vhodný typ podlahové krytiny do dětského pokoje je složité. Tímto problémem se zabývá každý, kdo má nějakého potomka a zařizuje mu dětský pokoj. Výběr podlahy ovlivňuje jeden velmi důležitý faktor – snadná údržba podlahy, její praktičnost a schopnost izolovat teplo i hluk.

Zobrazit celý článek

Jakou zátěžovou třídu podlahy zvolit

 Pojem zátěžová třída znamená míru stálosti materiálu podlahy a její odolnosti proti opotřebení. Nízká zátěžová třída se doporučuje do místností, které nejsou příliš využívány (ložnice) a nejvyšší zátěžová třída může být použita i v dětských pokojích, kuchyních a chodbách. Nejdůležitější část podlahy je nosná vrstva, tvořící jádro lamely.

Zobrazit celý článek

Jakým směrem položit podlahu

 Podlahy lze v místnostech pokládat několika směry. Podélně, příčně a nebo také diagonálně. Většinou se rozhodujeme podle zdroje světla, podle půdorysu a také podle velikosti místnosti. Rozhodující je také velikost jednotlivých dílů podlahy.

Zobrazit celý článek

Jak udržovat dřevěné podlahy

 Dřevo je krásný materiál, který přináší víc než jen příjemné bydlení. Ale aby tomu tak skutečně bylo, je třeba o dřevo a hlavně dřevěné podlahy také správně pečovat.

Zobrazit celý článek

Jak se pokládají plovoucí podlahy

V dnešní době jsou různé plovoucí podlahy velmi oblíbené a jsou v interiérech také značně používány. Dílce plovoucích podlah se na podložku volně pokládají, v peru a drážce se slepují a nebo se spojují speciálním click zámkem – podlaha tedy takzvaně “plave” a lépe reaguje na změny v interiéru. Pokládání plovoucích podlah je poměrně snadné, ale je třeba jisté zručnosti.

Zobrazit celý článek

Jak opravit poškozený koberec

V obytných místnostech jsou často volně položeny textilní podlahové krytiny. U těch může dojít k propálení, proražení nebo roztžení a mohou vzniknout i neodstranitelné skvrny. Jak lze poškozený koberec opravit?

Zobrazit celý článek

Jak opravit poškozené PVC

 Podlahy z PVC jsou stále oblíbenou podlahovinou v našich interiérech. Jejich údržba je velmi snadná, ale co si počít s bublinou uprostřed místnosti nebo s vytrženou dírou? Co můžete udělat s poškozenou PVC podlahou?

Zobrazit celý článek

Jak vybrat podlahy podle typu a zatížení místnosti

Každý druh podlahového materiálu má odlišná specifika a odlišné výhody. Při rozhodování, jaký druh podlahy zvolíme pro danou místnost, bychom právě tyto přednosti měli porovnávat. Nedá se říci, že by jeden materiál byl vhodný pro všechny místnosti v domácnosti. I místnosti mají odlišné potřeby na vzhled, kvalitu a odolnost podlahy. Nyní si rozdělíme jednotlivé místnosti v domácnosti a popíšeme, které podlahy jsou pro ně oblíbené a vhodné.

Zobrazit celý článek

print