Jakým směrem položit podlahu

Autor Administrator (admin) na 08.01.2014
Poradna >>

podlahy

Podlahy lze v místnostech pokládat několika směry. Podélně, příčně a nebo také diagonálně. Většinou se rozhodujeme podle zdroje světla, podle půdorysu a také podle velikosti místnosti. Rozhodující je také velikost jednotlivých dílů podlahy.

Pokládka podlah podle dopadu světla do místnosti

Většinou se směr položení podlahy orientuje podle hlavního zdroje světla v místnosti. To znamená, že díly podlahy budete pokládat směrem k oknu nebo k balkónu – nejdelší strana směřuje k dopadu světla. Pokud je v místnosti více oken, orientujte se podle největšího (nejsvětlejšího) okna.

Pokládka podlah podle půdorysu místnosti

Lamely a prkna se z důvodu zajištění stability podlahy doporučuje pokládat rovnoběžně s délkou místnosti. Z optických důvodů by ale delší strana lamely měla probíhat napříč delší strany místnosti, která pak působí opticky čtvercově a širším dojmem. Velmi dlouhou místnost (chodbu, halu) lze opticky zlepšit diagonálně položenými prkny nebo lamelami. Případně můžete diagonální směr kombinovat s příčným. Délka místnosti se tak opticky rozdělí.

Při výběru podlahoviny i při pokládání podlah se nebojte oslovit zkušené podlaháře Ekomplex, kteří zohlední všechny aspekty a s jejích pomocí si můžete být jisti vždy skvělého výsledku.

Poslední změna: 13.01.2014 na 14:16:02

Zpět

print
Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /var/www/imao/podlahy-koberce.com/home/www/wp-includes/functions.php on line 5373 Notice: ob_end_flush(): Failed to send buffer of zlib output compression (1) in /var/www/imao/podlahy-koberce.com/home/www/wp-includes/functions.php on line 5373