Podlahové krytiny do dětských pokojů

Autor Administrator (admin) na 23.04.2014
Poradna >>

Vybrat vhodný typ podlahové krytiny do dětského pokoje je složité. Tímto problémem se zabývá každý, kdo má nějakého potomka a zařizuje mu dětský pokoj. Výběr vhodné podlahy ovlivňuje jeden velmi důležitý faktor – snadná údržba podlahy, její praktičnost a schopnost izolovat teplo i hluk. V obchodě s podlahovými krytinami vám zkušeně poradí a pomohou s vhodným výběrem.

Jaký typ podlahy je vhodný do dětského pokoje?

V dětském pokoji by podlaha měla být hladká, příjemná a výhřevná, protože každé menší i větší dítě si rádo hraje na zemi. Nic nesmí být ve hře překážkou. Zkušení podlaháři vám pravděpodobně doporučí všechny měkké a praktické podlahy, jako jsou dřevěné a laminátové podlahy, linolea, korkové podlahy nebo i koberce. Tyto podlahové krytiny jsou nejen praktické, ale jsou také vhodné pro alergiky a vyznačují se snadnou údržbou.

Dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy jsou značně finančně náročné, ale vydrží mnohem větší zátěž a lze je renovovat. Dřevěné podlahy známe jako dřevěné parkety, dřevěné masivní podlahy a dřevěné plovoucí podlahy. Do pokojů pro děti jsou nejvhodnější odolnější dřevěné plovoucí podlahy, které se navíc snadno pokládají. Masivní dřevo je příliš měkké a choulostivé. U dřevěných plovoucích podlah máte na výběr z mnoha vzorových a barevných variací.

Laminátové podlahy

Oblíbené laminátové podlahy jsou levnější variantou podlah dřevěných. Tato podlahovina je v dnešní době velmi oblíbená nejen pro nízkou pořizovací cenu a snadnou pokládku, ale hlavně pro krásný vzhled a odolnost. U laminátových podlah můžete vybírat z mnoha barevných a vzorových variací. Najdete nejen vzhled přírodního dřeva, ale také kamene, dlaždic a podobně.

Linoleum

Linoleum nebo-li PVC se v současné době vyrábí z čistě přírodních materiálů a proto už se vám například nemůže stát, že bude podlaha zapáchat. Linoleum je značně odolné a proto je do dětského pokoje velmi vhodné. Je také dostatečně měkké, příjemné na dotek, levné, jednoduché na pokládku i údržbu a vyznačuje se dlouhou životností. Linoleum můžete koupit v nejrůznějších provedeních.

Korkové podlahy

Korkové podlahy mají jedinečné vlastnosti, protože korek je hřejivý přírodní materiál, příjemný na dotek a měkký při chůzi. Děti tuto příjemnou podlahu ocení, když na ni budou dlouho sedět nebo ležet a hrát si. Korkové podlahy jsou k dostání jako plovoucí podlahy a nebo dlaždice. Nemusíte se bát jednotvárnosti, protože výběr z barev je dostatečný.

Koberce

Oblíbenou podlahovou krytinou jsou koberce, které jsou právě do dětských pokojů velmi vyhledávané. Můžete vybírat z velkého množství variant provedení – jak způsobem technologie výroby tak i použitým materiálem. Do dětských pokojů jsou vhodné koberce s nízkým vlasem (střižené), samozřejmě v nejrůznějších barevných provedeních. Pro nejmenší děti nejspíš vyberete koberec s dětským motivem a do studentského pokoje koberec jednobarevný nebo s různými geometrickými tvary.

Poslední změna: 23.04.2014 na 22:07:48

Zpět

print