Jak opravit poškozený koberec

Autor Administrator (admin) na 07.01.2014
Poradna >>

Jak opravit poškozený koberec?

V obytných místnostech jsou často volně položeny textilní podlahové krytiny. U těch může dojít k propálení, proražení nebo roztžení a mohou vzniknout i neodstranitelné skvrny. Jak lze poškozený koberec opravit?

  • K proražení nebo roztžení koberce nedochází často a oprava je velmi jednoduchá: po čistém rozříznutí přelepte řez na rubu lepící páskou.
  • Dojde-li k propálení nebo vytržení kobercoviny, postupujte jinak: Koberec otočte rubem nahoru a rozsah poškození na něm ohraničte čtyřúhelníkem. Ten vyřízněte ostrým nožem a přesně podle něj vyřízněte ze zbytků stejného koberce nový čtyřúhelník. Pak si připravíte kousek tenké tkaniny, který musí být větší než je vyříznutá záplata. Potřete ji lepidlem a přilepte po obvodu k výřezu. Nakonec celý koberec otočte a z líce, přitisknutím ke tkanině, vlepte do výřezu záplatu.
  • Pokud se vám nepodaří odstranit skvrnu na kobercovině běžnými čistícími prostředky a selžou také speciální prostředky na odstraňování odolných skvrn, musíte provést opravu stejně jako při propálení – poskvrněné místo vyříznout a nahradit.

Pokud je poškození koberce rozsáhlé a nebo je oprava příliš patrná, doporučujeme využít služeb zkušených řemeslníků. Ti stav koberce zhodnotí, navrhnou vám možnost opravy a nebo budete muset znehodnocený koberec vyměnit za nový. Podlaháři Ekomplex jsou odborníky na pokládání koberců a podlah. Velmi vám pomohou při výběru podlahoviny, při jejím pokládání i v údržbě a opravách.

Poslední změna: 13.01.2014 na 13:37:40

Zpět

print