Podlahy Barlinek

Dřevěná podlaha Magnum – Mahagon LHD

 (3-lamela/205 mm) UV lak / Dýhovaná kolekce

 


Dýhovaná podlaha Magnum – Ze dřeva je sice pouze nášlapná vrstva, jedinečná konstrukce dřevěných dýh na speciálním vysoce stlačeném dřevěném podkladu ale navíc dělá podlahu odolnou vůči tlaku a nechává povrch krásný a hladký. Povrchová úprava podlahy speciálním akrylátovým lakem chrání proti opotřebení vrchní vrstvy z pravého dřeva.

 

Podlaha Magnum Smart Mahagon LHD

 

Mahagon

Původ : Nejcenější pravý mahagon pochází ze svítenie mahagonové, stromu až 30 m vysokého, který roste v tropických deštných pralesech Střední Ameriky. Africký mahagon, který je pravému velmi podobný, poskytuje rod Khaya ze západní Afriky a Madagaskaru; bílý mahagon je z ledvinovníku.

Použití : Použitelnost mahagonů je všestranná. Mahagon se často používá pro výrobu luxusního nábytku, pro svou vzácnost téměř výlučně ve formě dýhového potahu (vyleštěné červenohnědé dřevo se krásně leskne) dřeva méně drahého.

Výtvarní umělci, domorodí i metropolitní, ho používají k zhotovování plastik. Dřevo mahagonu je voděodolné a proto bylo v minulosti používáno na stavbu lodí. Díky jeho tvrdosti a akustickým vlastnostem se používá také na výrobu korpusů elektrických kytar (zejména typu Les Paul).

Popis dřeva :  Mahagon je souborné označení pro tropická ušlechtilá dřeva listnáčů, červenavě zbarvená, často kmeny mohutných rozměrů. Mahagony mají dřevo s intenzivním červenohnědým zabarvením a pruhy na radiálním řezu s dobře viditelnými póry, měnivě lesklé, stejnoměrné struktury, dobře a čistě obrobitelné, s vysokým obsahem tříslovin, a proto dost trvanlivé.

 

Dýhovaná podlaha Magnum - řez parketou

  

 Parametry podlahy

Délka lamely 1200 mm
Šířka lamely 195 mm
Celková tl.lamely 8 mm
Kód zboží magnumdyhamahagonlhd

Informace o dostupnosti u podlaháře

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

   Aktuální ceník Magnum ke stažení

   Upozornění : Cena podlahy se může mírně lišit v jednotlivých regionech a z důvodu kurzového rozdílu, obvykle však odchylka nepřekročí 10%. Některé z podlah Magnum se prodávají ve více kvalitativních řadách lišících se cenou – pro přesnější zjištění ceny nahlédněte do aktuálního ceníku podlah Magnum . Přesnou aktuální  cenu podlahy včetně její pokládky Vám sdělíme ve vypracované nabídce podlahy.


 Požádejte nezávazně o cenovou nabídku

Naše podlahářství Vám zdarma zpracuje nezávaznou cenovou nabídku na  dodání a odbornou pokládku dýhované dřevěné podlahy Magnum Dýhovaná kolekce Mahagon LHD našimi zkušenými podlaháři kdekoli v České a Slovenské republice . Nejste-li si jistí, že jste podlahu vybrali správně, napište nám o Vašem záměru a rádi Vám s výběrem vhodné podlahy pomůžeme.

 

 

 
 
 
 

 

print