Nákup nové kvalitní podlahy je prvním krokem k vyšší úrovni Vašeho bydlení. Vlastní pokládka podlahy však skýtá mnohá úskalí a není dobrým nápadem pokoušet se o ni svépomocí bez předchozích podlahářských zkušeností. Vždy doporučujeme raději využít profesionálních služeb odborného podlahářství, než pak léta užívat sice kvalitní, ale chybně položenou podlahu.

Pokládka podlahy – svépomocí nebo raději odborníkem ?

Pokládka podlahy

Jestliže nejste odborníkem na podlahy a nemáte za sebou dlouholetou praxi podlaháře, pak rozhodnutím o svépomocné montáži zakoupené podlahy se vystavujete riziku, že Vámi zakoupená podlaha může sice být nejvyšší kvality, ovšem nesprávným technologickým postupem provedená pokládka bude mít za následek některý z obvyklých problémů. Správným rozhodnutím je proto svěření pokládky podlahy odborným pracovníkům – podlahářům.

Co lze očekávat od amatérsky provedené pokládky podlahy

 • Nejednolitý vzhled podlahy v celé ploše – nenavazující vzory a barevné odstíny
 • Vrzající podlaha, prohýbající se lamely, hlučná chůze
 • Viditelné spáry mezi lamelami, často se i zvětšující
 • Zvedající a lámající se podlaha ve spojích lamel
 • Pochodující lamely, rozjíždějící se podlaha
 • Nenavazující spoje, křivě položená podlaha
 • Degradující materiál podlahy z důvodu chybně vybraného typu podlahy, nebo jeho povrchové úpravy

Co získáte odbornou pokládkou podlahy vyškoleným podlahářem

Jestliže si na pokládku podlahy, lépe však také na její výběr, pozvete vyškolené podlaháře, získáte řadu výhod a jistot :

 • Záruku správně zvoleného typu podlahy, vhodné pro konkrétní prostředí
 • Záruku správně připraveného podkladu podlahy, který má zásadní vliv na její funkci
 • Záruku správným technologickým postupem provedené pokládky podlahy
 • Záruku správné funkce položené a dodané podlahy, v souladu s vlastnostmi proklamovanými výrobcem
 • Záruku jednolitého vzhledu podlahy v celé ploše – bez tvarových a barevných odlišností
 • Záruku dlouhé životnosti podlahy a stálého spektra garantovaných vlastností
 • Záruku na skryté chyby materiálu podlahy, které dodavatel nemusí uznat bez dokladu u odborné pokládce

Naši podlaháři provádějí odborné pokládání podlah

Naši podlaháři (vyškolení odborníci na podlahy) provádějí pokládání podlah všech druhů od kvalitních výrobců. Nabízíme zejména služby :

 • Pokládka plovoucích podlah – pokládání plovoucích podlah z dřevěných, laminátových, bambusových nebo vinylových lamel. Pokládání podlah plovoucím způsobem je nejrychlejším a cenově zajímavým postupem, není však vždy jedinou možností.
 • Pokládka lepených podlah – pokládání podlah celoplošným lepením k připravenému podkladu. Lepené podlahy mají řadu výhod proti plovoucím podlahám, vždy Vám doporučíme technologii vhodnou pro dané podmínky.
 • Pokládka podlah na rošty – zejména u půdních prostor, venkovních podlah nebo podlah montovaných na nekvalitní podklad je technologie pokládky podlah na rošty výhodnou alternativou k náročnému betonování podkladu.

Provádíme pokládky podlah ze všech materiálů

Pokládáme podlahy ze všech obvyklých podlahových materiálů. Správný výběr materiálu podlahy doporučujeme zkonzultovat s podlaháři ještě před nákupem podlahy.

Objednat podlaháře - poslat poptávku na podlahářské práce

Proč nepokládáme levné podlahy

Nezapomeňte, že ani sebezkušenější podlahář nedokáže z nekvalitního materiálu vykouzlit podlahu prvotřídních vlastností. Proto zásadně doporučujeme odolat nabídce proklamovaných výrobků za neuvěřitelně nízké ceny, které nabízejí mnohé supermarkety a velkoprodejny se stavebním materiálem. Jejich hlavní a často jedinou výtečnou vlastností je cena, vždy na úkor užitných vlastností podlahy. Na takovou podlahu nelze držet záruku, navíc je zde vysoká pravděpodobnost reklamace problémů, nezaviněných podlahářem, u nichž bude prodejce při reklamaci kategoricky svalovat vinu na jeho práci a tak špinit dobré jméno našich odborníků.

Vyhrazujeme si z těchto důvodů právo odmítnout provést pokládku některých levných podlah, zakoupených u jiných prodejců, které nesplňují kvalitativní měřítka obvyklá pro podlahy kvalitních výrobců.


Díky dobrému pokrytí Česka našimi podlaháři Vám profesionálně, kvalitně, rychle a levně provedeme odbornou pokládku podlah bez ohledu na místo Vašeho bydliště.

Objednat podlaháře - poslat poptávku na podlahářské práce

Naši podlaháři v České republice pro Vás zajišťují veškeré podlahářské služby

Podlahářství v České republice


print